Aktuality

ZPĚT NA VÝPIS
23.6.2014

Velký přínos Čajánků pro zdraví vašich dětí

Čajánek granulovaný ve čtyřech příchutích s obsaheme vlákniny a laktózy: Ovocný, Jablíčkový, Fenyklový a Chřipánek

Laktóza je mléčný cukr, který je přirozeně obsažený v mateřském mléce. Rafinovaný bílý cukr není pro děti vhodný, vyznačuje se vysokou sladivostí a je děti si na něj velmi snadno navyknou.  Je těžké je poté přesvědčovat k pití neslazených nápojů.
Řada dětí ovšem omezuje příjem tekutin, pokud dostávají jen neslazené nápoje. Dobrým řešením je laktóza, která je méně sladivá a jak jsme již zmínili, je to cukr přirozeně obsažený v mateřském mléce.

Vláknina, kterou každý granulovaný Čajánek obsahuje, je velmi užitečná pro zažívání.  Je rozpustná ve vodě. Důležité je při jejím příjmu pít dostatek tekutin. Pokud totiž děti nebo dospělí přijímají vlákninu a nepijí, mohou si víc uškodit. Vláknina potřebuje vodu, kterou do sebe nasaje, vyplní zažívací ústrojí, člověk pak nemá takový hlad a jsou z ní živy bakterie, které jsou užitečné pro správné zažívání.

Když děťátko bolí bříško, je nejlépe podat mu nejdříve něco obsahující vlákninu a dostatek tekutin. Takže pokud takové děťátko dostane ČAJÁNEK, dostává obojí najednou a v rozumné míře. Teprve když potíže nepřestanou, je dobré navštívit lékaře.