Aktuality

ZPĚT NA VÝPIS
26.10.2016

Hlavně klid!

Období od konce letních prázdnin do Vánoc bývá náročné hned z několika důvodů. V řadě oborů bývá podzim pracovně nejnáročnější období, rodiče žáků vyčerpává kolotoč školních povinností a kroužků a do toho pozdě světlo, brzy tma. Ano, je potřeba si toto období usnadnit a zpříjemnit. Jak na to?

To (ne)počká
Jsou dny, kdy zkrátka nemůžete stihnout všechno. Většinou se navíc ukáže, že to ani není potřeba, jenže to zjistíte, až když večer úplně unavení rezignujete. Spát tak jdete s pocitem, že nezvládáte, což často způsobuje, že se ani v klidu nevyspíte. Změna přitom vyžaduje jen trochu disciplíny. Sepište si vše, co daný den, nebo třeba i týden, skutečně musíte zajistit, a to jak doma, tak v práci. Přidělte úkolům priority podle důležitosti i termínu a podle nich pak postupujte. Průběžně pořadí úkolů aktualizujte podle toho, jak budou přibývat nové nebo jak se budou měnit okolnosti. Zaprvé tak ušetříte spoustu času zmatkováním typu „Co jsem to ještě chtěl/a,“ zadruhé večer můžete odškrtat, co máte splněné a usínat s vědomím, jak jste všechno úspěšně zvládli. Když se stane, že je potřeba najednou zařídit spoustu věcí, buď si zkuste u některé z nich domluvit více času na splnění (což většinou jde), nebo se nebojte požádat o pomoc.

TIP PRO VÁS: Když se povinnosti valí, mají lidé tendenci skákat od jednoho k druhému. Nebývá to ale dobré řešení, protože se díky nesoustředěnosti dopouštějí chyb a vše tak trvá déle. Věnujte se tedy vždy jen jednomu úkolu, splňte ho (byť i jen z předem stanovené části) a teprve pak se pusťte do dalšího.

S chutí do toho
I povinnosti se dají zpříjemnit. Kupříkladu vánoční přípravy řadu z nás už v podstatě ani netěší a děláme je spíše ze zvyku. Úplně jinou atmosféru dostanou, když při příležitosti výroby vánočních dekorací a adventních věnečků uspořádáte příjemné odpoledne s kamarádkami. Vánočky se zase ideálně pečou s dcerami, maminkami, babičkami nebo alespoň ve společnosti milé sousedky. Drobnější povinnosti typu velký úklid zpříjemní hudba a odměna, například v podobě nové dekorace nebo květiny, kterou jste do bytu chtěla. Zapojte do úklidu celou rodinu a pak se společně odměňte výletem někam, kam jste se už dlouho chystali, ať už jde o návštěvu zábavního centra, kina nebo oblíbené restaurace.

TIP PRO VÁS: Zkuste povinnosti neodkládat, ale naopak je splnit co nejdříve. Už jen představa, že vás o víkendu čeká velký úklid, vám může volné dny zkazit. Radši se tedy do úklidu pusťte hned v sobotu po ránu a zbytek víkendu si užijte v krásné čisté domácnosti.

Hýčkejte se
Podzim a zima jsou i pro naše tělo náročnější. Netrapte ho proto nevyváženými redukčními dietami ve snaze udělat si pár kil rezervu na vánoční hodování. Raději vyzkoušejte méně známé druhy ovoce, zdravé suroviny, s nimiž jste dosud příliš nepracovali, ale také rozmazlování typu masáže, návštěva wellness centra a podobně. Relax doma si zpříjemněte svíčkami, koupelovou kosmetikou a odpočinkem u knížky. Nebojte se obohatit svůj šatník, třeba o pestrobarevné doplňky, které rozzáří často pošmourné počasí.

TIP PRO VÁS: Úzkost, nervozita, ale i nedostatek koncentrace a pocit únavy mohou být projevy nedostatku hořčíku. Pro jeho doplnění vyzkoušejte nový doplněk stravy Floradix Magnesium. Tekutá forma organického hořčíku zajišťuje jeho rychlou a účinnou vstřebatelnost v našem organismu. Tu dále podporuje směs ovocných koncentrátů například z ananasu, hrušek či manga.  Výtažky z bylin, k nimž patří heřmánek a fenykl, podporují zdravé trávení. Díky svému zpracování je Floradix Magnesium vhodný i pro kojící a těhotné ženy a děti od tří let. Neobsahuje alkohol, konzervační látky, barviva ani syntetické přídatné látky. K dostání je v síti lékáren po celé ČR.