Aktuality

ZPĚT NA VÝPIS
15.9.2015

Dodejte energii unavenému srdci

Náročná práce, pocit, že nestíháme, stres a stále méně času na péči o sebe – není divu, že i naše srdce bývá tímto životním stylem unavené. Energii mu mohou dodat především přírodní látky v čele s hlohem, jmelím a česnekem.
Hloh, jehož příznivé účinky na kardiovaskulární systém jsou doloženy řadou klinických studií, přispívá k lepší kondici našeho srdce hned několika způsoby.
 

Výtažky z hlohu zlepšují stažlivost srdečního svalu, zvyšují průtok krve koronárními cévami, mírně zpomalují tepovou frekvenci, zlepšují metabolismus srdečního svalu. Používají se jako preventivní prostředek při mírné formě srdeční nedostatečnosti po infarktu myokardu,“ říká Prof. RNDr. Lubomír Opletal, CSc. zabývající se oblastí výzkumem přírodních látek jako zdroje nutraceutik (doplňků stravy).

Příznivé účinky hlohu na kardiovaskulární systém podporuje česnek přispívající k odolnosti cévního systému a regulaci krevního tlaku, stejně jako usušené jmelí (větvičky s listy), které zklidňuje srdeční činnost.

NÁŠ TIP: Chcete-li si co nejdéle uchovat zdravé srdce a cévy, vyzkoušejte kombinaci těchto tří bylin obsaženou v unikátním přípravku Liftea Hloh, jmelí, česnek, který je určen také těm, kteří jsou citliví na změnu tlaku.