Aktuality

ZPĚT NA VÝPIS
28.3.2017

3 tipy pro pohodové jaro

V plném proudu je snad nejkrásnější roční období, kdy se spolu s probouzející přírodou po dlouhé zimě vrací energie i nám. Zkuste ji využít a osvojte si nové návyky, které vám mohou pomoci k lepší kondici – psychické i fyzické.

Přivstaňte si

Co je na vstávání pohodového, říkáte si a máte samozřejmě pravdu. Jenže když už překonáte nechuť opustit pohodlí postele, zjistíte, že mít ráno trochu času navíc se zkrátka hodí. Ale pozor, takto získané cenné minuty jsou jen vaše. Nevyužívejte je pro dohánění restů, užijte si je! Třeba stihnete krátkou ranní rozcvičku, zdravou snídani i čtení pár stránek vašeho oblíbeného časopisu. To vše dříve, než se roztočí klasický ranní kolotoč.

Dobijte energii na cestách

Jarní sluneční paprsky jsou spolehlivým životabudičem, stejně jako svěží jarní vzduch. Snad v žádném jiném ročním období nebude lepší příležitost splnit předsevzetí, že se pohyb stane pravidelnou součástí vašeho života.  Začněte klidně u chůze a využijte toho, že se dny prodlužují, a tak je šance, že alespoň jednu z cest na trase domov – práce – domov absolvujete za světla. Jděte třeba jen část této trasy, která vede hezčím prostředím, a patřičně si krásy světa vychutnejte. Nebo si pro oběd přes pauzu zajděte dál než jindy a vyzkoušejte nové menu tamní restaurace. Za denní minimum bývá považováno 3 000 kroků, doporučovaných je přitom 10 000 kroků denně. Je čas vyrazit…

Doplňte vitamíny

Na jaře máme tendenci tělu spíše ubírat – s odloženou zimní bundou raději začínáme hlídat svoji linii a tělu plánujeme různé očistné kúry. To je jistě záslužné, ale nesmíme vynechávat zdroje důležitých živin. Pro psychickou i fyzickou pohodu je velmi důležitý například dostatek vitamínů skupiny B. S nimi to ale není tak jednoduché. Ve zdravé a pestré stravě totiž sice existují potraviny, které jsou zdroji hned několika vitamínů skupiny B (například pivovarské kvasnice, játra, ryby či vejce), ale jinak čerpáme každý z těchto vitamínů z jiných zdrojů. Hrají také různou roli v našem těle. A nejde o role zanedbatelné. Souvisí například s normální činností nervové soustavy, krvetvorbou, metabolismem, imunitním systémem nebo stavem pokožky, vlasů a nehtů.

Šest základních vitamínů skupiny B nezbytných pro fungování organismu (B1, B2, B3, B6, B7 a B12) obsahuje doplněk stravy Floradix® Vitamin-B-Komplex, který je nejen na jaře výborným „povoleným dopingem“ podporujícím vaši přirozenou vitalitu.  Vhodný je také při rekonvalescenci, dlouhodobé únavě či vyhoření. Vaše tělo ho ocení také v případě, že konzumujete nevyváženou stravy, ať už je důvodem nevhodně zvolená dieta nebo stravovací návyky ovlivněné nedostatkem času.